- بهم بگو به چند تا از آرزوهات رسيده اي ؟!

- چرا فکر مي کني خوشبختي چيزي فراتر از آنست که سه روز مانده به پايان پادشاه فصل ها ، پاييز ، باران بگيرد و تو يک فنجان قهوه بنوشي و دوباره به سراغ کتابهاي شعري که در کتابخانه ات به فراموشي سپرده شده اند ، بروي و همسخن درختان غمگيني شوي که از رفتن پاييز دلگيرند  

و برايشان شعر بخواني

باغ بي برگي که مي گويد که زيبا نيست ؟!

داستان از ميوه هاي سربه گردون ساي اينک خفته در تابوت پست خاک مي گويد

و درختان را به گريه بيندازي

اينکه يکي از زيباترين و عاشقانه ترين پاييزهاي زيستنت دارد نفس هاي آخرش را مي کشد .

پاييز دل انگيزي که پربارترين حاصلش  تابلو نقاشي ِ کوچه باغ ِ يک پاييز زيباست

اما نه زيباتر از اين فصلي که من امسال آن را تجربه کردم

نه زيباتر از اين پادشاهي که من با تمام وجودم تاج سلطنت را بر سرش نهادم

و برايم چه اندوهگين است که صاحب ِ اين تاج باشکوه و باعظمت ، مدتي جانشين ِ سرد و ساکتش ، زمستان را بر تخت ِ خود بنشاند .

- هنوز هم ميخوانم بدانم که آيا به آرزويت رسيده اي ؟! پاسخ سوال من تنها يک کلمه است . هجوم کلماتي نيست که تو برايم مي گويي

آيا تو آن آرزويي که بهانه ي زندگي کردن ِ تو بود ، بزرگ ترين دليل بودنت بود را بدست آورده اي ؟!

اين پاييزِ زرد و نارنجي را چگونه بدون ِ رسيدن به آن، لذت بخش ترين پاييز زيستنت ميداني ؟!

آن روزها آرزوي تو ، همراه تو بود اما حالا که از دستش داده اي ، حتي روياي آن هم نيست که تو را تسکين دهد .

- يک پايانِ تلخ ، بهتر از يک تلخي ِ بي پايان است

از دست دادنش برايم تلخ بود

گويا به من هم از آن قهوه هاي تلخ ِ قجري خورانده باشند

نه اينکه تلخ بودن ِ قهوه مرا برنجاند

نه

من گويي مُرده بودم

مُرده اي که يک روز پاييزي براي دومين بار متولد شد .

آرزوها و تمام داشته هاي زندگي ش تولدي ديگر داشتند.

ديگر نه او همان آدم سابق بود نه روياهايش

و آن مُرده اي که دوباره در يک روز پاييزي نفس کشيد من بودم .

و آن روياهايي که در يک روز پاييزي دوباره زاده شدند ، فرزندان روياهاي بي پايانِ ذهن ِ من بودند

آرزوهاي پيشين من مرا رها کردند و من نيز همين کار را کردم

تفاوت ما در اين بود که آنان به آساني جاي مرا به کس ديگري دادند اما من مُردم و دوباره زنده شدم تا بتوانم نبودنشان را دوام بياورم .

من هرگز نمي توانم در يک کلمه پاسخ سوالت را بدهم

سوال ِ تو را جز با هجوم ِ کلمات نميتوان پاسخ گفت

آري

من به تمام ِ آرزوهاي تازه متولد شده خويش رسيده ام

پا به پاي پادشاه فصل ها ، پاييز

مشخصات

تبلیغات

محل تبلیغات شما
محل تبلیغات شما محل تبلیغات شما

آخرین وبلاگ ها

برترین جستجو ها

آخرین جستجو ها

ثبت علامت تجاری ، ثبت لوگو ، ثبت برند دنیای فانی باغ بلور هتل در اصفهان هنرستان وحدت یاسوج فروشگاه آنلاین جانبی شو | گرین تلکام پایان نامه ها گروه تخصصی اپلای رود سایه سار بندگی